👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های عزت نفس 51 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های عزت نفس 51 صفحه

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های عزت نفس که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

51

حجم

404/123 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های عزت نفس قابل ویرایش با فرمت ورد doc بصورت جامع و کامل می باشد. در بخش اول (چارچوب) ادبیات نظری نظریه های عزت نفس تشریح می شود و در بخش دوم پیشینه نظری تحقیق نظریه های عزت نفس در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می گیرد. 

نظرفروم :

 فروم  از مكتب روان كاوي، عزت نفس را يك نوع «تحقق مثبت» يا «فعليت يافتن نفس» مي داند كه فرد را نفي مي سازد. به عقيده فروم، شخصي كه قادر باشد واقعاً خودش را دوست بدارد، در نتيجه به ديگران نيز بيشتر مي‌تواند علاقمند باشد. همچنان فردي كه قادر به دوست داشتن ديگران نيست، خودش را نيز نمي‌تواند دوست بدارد. به نظر فروم «خودشيفتگي نخستين» صفت علاقه به خود را دارد. در صورتي كه «خودشيفتگي ثانوي» نوعي دفاع است عليه آگاهي به از دست دادن عزت نفس. خودشيفتگي ثانوي آنچنان كه در خودستايي و در مورد توجه شديد به بدن خود و در خودمركزي ديده مي شود، ديگر عشق به خود نيست بلكه نفرت از خويشتن است كه از احساس شكست و تصور مورد محبوبيت نبودن توليد مي شود (بلوم، 1352).

دیدگاه بک:

بک  (1985)، می‌گوید: افرادی که عزت نفس پایین دارند می‌کوشند موفقیت‌ها را به بیرون نسبت دهند و شکست‌ها را به درون، شواهد بیانگر این مطلب است که کودکان نیز از این شیوه‌ها استفاده می‌کنند. بک متذکر می‌شود که اغلب واکنش‌های منفی احساس ناشی از فقدان عزت نفس است (سلحشور، 1379).

فهرست مطالب

تعریف نظری عزت نفس

تعریف عملیاتی عزت نفس

فصل دوم ادبیات نظری و پیشینه پژوهش نظریه های عزت نفس

2-2-2 عزت نفس    18

تعاریف عزت نفس:    19

تفاوت عزت نفس، خودپنداره و اعتماد به نفس    21

نیاز حرمت و احترام به خود    21

دیدگاه‌های دانشمندان درباره عزت نفس:    22

نظرفروم :    23

دیدگاه بک:    23

دیدگاه هورنای:    24

دیدگاه ماریون:    24

دیدگاه الیس:    25

نظريه بندورا :    26

ديدگاه اريكسون:    26

ديدگاه های((انسان گرايي))    27

نظريه مزلو:    27

نظريه ي راجرز:    28

2-3 ارتباط متغیرهای پژوهش    31

2-3-1 رابطه عزت نفس و عزت نفس:    31

2-3-2 رابطه تعصب و عزت نفس:    35

2-4 پیشینه‌ی پژوهشی    38

2-4-1 پیشینه‌ی خارجی    38

2-4-2- پیشینه‌ی داخلی    44

جمع بندی    50

     

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

کتاب روش تحقیق با رویکردی بر پایان نامه نویسی مبانی نظری و پیشینه تحقیق ناسازگاری زناشویی 56 صفحه بررسی ﺍﺛﺮﺍﺕ ﻣﺨﺮﺏ سد ﺑﺮ ﻣﺤﻴﻂ ﺯﻳﺴﺖ داده کاوی پویا با استفاده از عامل هوشمند پایان نامه رشته کشاورزی و محیط زیست با عنوان منابع طبیعی منطقه 12 تهران و نقش آن در كاهش آلودگی‌ها