👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت آجركاری تزیینی در معماری معاصر

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت آجركاری تزیینی در معماری معاصر

پاورپوینت آجركاری تزیینی در معماری معاصر در47 اسلاید برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است . در ادامه بخشی از متن و فهرست را برای شما قرار داده ایم .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

47

حجم

2161/332 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت آجركاری تزیینی در معماری معاصر

مقدمه

آجرکاری از دیرباز به عنوان یک هنر برجسته در معماری جهانی، دارای اصالت و پیشینه ای غنی می باشد. هنر آجرکاری در معماری معاصر ایران منجر به بروز سبک ها و شکل های جدید و خاصی از تزیینات اجری شده است. آجر کاری تزیینی در دوره های معاصر جهانی، سبب شد تا ترکیب، تلفیق و تأثیرپذیری آن ها از یکدیگر، شکل‌ ها و بیان ‌های تصویری متفاوت و تازه ای به بناها و ساختمان ها ببخشد. 

آجرکاری تزیینی بخش جدا ناپذیر از بناها و معماری معاصر در هر فرهنگی می باشد. این موضوع در کشور ما جایگاه محکم و ارزشمندی دارد. هنر اجرکاری در فضای داخلی نماها و در نمای خارجی بناها و ساختمان ها، زمینه پیوند گسترده دیگر هنرها را با معماری برقرار کرده است. 

خلاقیت در به کارگیری آجر برای ساخت ساختمان های منحصر به فرد در معماری معاصر، در هیچ مصالح و فنون دیگری با یک چنین ذوق و آگاهی همراه نبود. بنابراین اجرنما، فنون و طرح و نقش، از یک طرف و ارتباطات یا تلاقی های فرهنگی از سوی دیگر، مجموعه‌ای از ارزشمندترین و متنوع ترین هنرهای تزیینی را برای هنر آجرکاری در دوره‌های تاریخی جهان ایجاد کرده است. طرح ها و نقش های مختلف و متنوع تزیینات معماری معاصر، از جمله گل و گیاه، شکل های هندسی و کتیبه ها سبب شد که مهندسان و معماران در ساخت بناها و سازه ها، خلاق بوده و در لایه‌ های مختلف، آن ها را به نمایش گذارند. 

فهرست :  

مقدمه

سابقه تاریخی

ویژگی‌ ها آجرکاری تزیینی در دوره های اسلامی

کاربرد آجرکاری تزیینی

تعدد سبکی در معماری، تنوع شیوه های آجرکاری تزیینی

نماهای آجری، آجرکاری تزیینی

ترکیب  آجرکاری تزیینی با دیگر مصالح

تلفیق سبک های تزیینی

تنوع و گستردگی کمی در آجرکاری تزیینی

تقارن در طرح آجرکاری تزیینی

اجرای استادکاران ایرانی در آجرکاری تزیینی

👇محصولات تصادفی👇

اشکال تعارض و رویکردهای نظری به رابطه و تعارض والد فرزند فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری هویت فرهنگی پاورپوینت انگل شناسی مناسب دانشجویان پرستاری پاورپوینت کتاب آیین زندگی(فصل سوم) پاورپوینت ایمنی ستون مهره های کمر